HamSu kisatuloksia 2004-2009

HamSun kevätturnaus 2009:    
MK-AVOIN
1. Janne Kivimäki
2. Tero Mäkelä
lop.ot.2-0 (21-4,21-16)

MK-C
1. Tapio Fält
2. Rami Hiipakka
lop.ot.2-0 (21-18,21-16)
3. Mauno Heikkilä

KP-harraste
1. Olga Isaeva
2. Peter Felixsson
lop.ot.2-0(21-14,21-16)
3. Rauli Rantaruikka
4. Rasmus Helenius

KP-POJAT 17v
1. Jussi Hirvonen
2. Martin Sjöblom
lop.ot.2-0 (21-18,21-7)

KP-POJAT 15v
1. Väinö Kontinen
2. Joonas Laitinen
lop.ot. 2-0 (21-19,21-15)
3. Joona Puustelli
4. Roope Hirvonen

KP-TYTÖT 17v
1. Henna Nopanen
2. Tiina Hämäläinen
lop.ot. 2-1 (21-18,14-21,21-18)

KP-TYTÖT 13v
1. Elin Forsten
2. Rosanna Nyholm
lop.ot. 2-0 (21-6,21-8)
3. Jenni Paavilainen

MN-C
1. Tapio Fält/Sixten Bergsträm
2. Rami Hiipakka/Ismo Flink
lop.ot. 2-1 (14-21,21-10,21-5)

Nelinpeli harraste
1. Jussi Hirvonen/Victor Nielsen
2. Peter Felixsson/Olga Isaeva
lop.ot. 2-1 (18-21,21-13,21-12)
3. Rasmus Helenius/Martin Sjöblom
4. Olli Siren/Petteri Aalto

NP-TYTÖT 17v
1. Tiina Hämäläinen/Janniina Seunavaara
2. Henna Nopanen/Saija Reijo
lop.ot. 2-0 (21-17,21-19)
3. Frida Forsten/Elin Forsten
4. Rosanna Nyholm/Wilhelmine Backman

HamSun kevätturnaus 2008
MK-avoin
1. Tero Mäkelä
2. Jari Valtonen
finaali 2-0 (21-9,21-15)
sijat 3-4. Mikko Uutela ja Simo Posti-Ahokas

MK-D
1. Juha Kokki
2. Antti Porkka
finaali 2-1 (21-18,17,21,21-15)
sijat 3-4. Janne Posti ja Kim Karesti

KP-pojat 15v.
1. Iiro Nokkala
2. Arttu Niilola
finaali 2-1 (21-23,21-14,21-11)
sijat 3-4. Jussi Hirvonen ja Aleksi Holopainen

KP-pojat 13v.
1. Bille Siren
2. Martti Sjöblom
finaali 2-1 (14-21,21-17,21-18)
sijat 3-4. Roope Hirvonen ja Väinö Kontinen

KP-tytöt
1. Henna Nopanen
2. Marjut Viita-aho
finaali 2-1 (21-8,20-22,21-11)
sijat 3-4.Elin Forsten ja Frida Forsten

Juniorit 11v.
1. Nicolas Malmberg
2. Vilma Lammenaho
finaali 2-0 (21-15,21-12)
3. Timothy Malmberg
4. Reetta Ilman

MN-avoin
1. Tero Mäkelä/Mikko Uutela
2. Tuomas Mattila/Hannu Nokkala
finaali 2-1 (21-17,20-22,24-22)
3. Markku Quick/Tuomo Tommiska

MN-D
1. Mikael Forsten/Ossi Poittinen
2. Kim Karesti/Veli-Matti Kiiski
finaali 2-1 (21-18,18-21,21-12)
3. Ismo Flink/Antti Salminen

NP-juniorit 15v.
1. Aleksi Holopainen/Iiro Nokkala
2. Jussi Hirvonen/Jusa Leander
finaali 2-0 (21-15,21-16)
3. Arttu Niilola/Tomi Pousi
4. Olli Siren/Albert Weckman

NP-juniorit 13v.
1. Roope Hirvonen/Väinö Kontinen
2. Henna Nopanen/Marjut Viita-aho
finaali 2-0 (21-19,21-15)
sijat 3-4. Martin Sjöblom/Bille Siren
Frida Forsten/Elin Forsten

HamSun syysturnaus 2007:

MK-AVOIN
1. Petri Einamo
2. Janne Kivimäki
Lop.ot.2-1 (11-21,21-17,25-23)
3-4. Jani Häkkinen ja Tero Mäkelä

MK-D
1. Rami Hiipakka
2. Jouko Lalu
Lop.ot.2-0 (21-16,21-12)
3-4. Juha Ojala ja Juha Forsell

KP-POJAT 15v.
1. Jussi Hirvonen
2. Iiro Nokkala
Lop.ot.2-0 (21-10,21-13)
3-4. Arttu Niilola ja Jusa Leander

KP-POJAT 13v.
1. Martin Sjöblom
2. Bille Siren
Lop.ot.2-0 (21-18,22-20)
3. Väinö Kontinen
4. Wili Leander

KP-TYTäT
1. Henna Nopanen
2. Kia Pakarinen
Lop.ot.2-1 (11-21,21-16,21-19)
3-4. Frida Forsten ja Marjut Viita-aho

Nelinpeli-AVOIN
1. Jani Häkkinen/Petri Einamo
2. Janne Kivimäki/Anu Pynnönen
Lop.ot.2-0 (21-3,21-4)
3. Tero Mäkelä/Hannu Nokkala
4. Petri Silvo/Juha Lahtela

MN-D
1. Tapio Fält/Mikael Forsten
2. Pekka Salmi/Juha Forsell
Lop.ot.2-0 (21-12,21-11)
3. Aki Hiironen/Erkki Toikka

NP-Juniorit 15v.
1. Jussi Hirvonen/Jusa Leander
2. Iiro Nokkala/Arttu Niilola
Lop.ot.2-1 (18-21,21-14,21-15)
3. Kia Pakarinen/Aleksi Holopainen
4. Roope Hirvonen/Otto Koskela

NP-Juniorit 13v.
1. Henna Nopanen/Marjut Viita-aho
2. Bille Siren/Martin Sjöblom
Lop.ot.2-1 (12-21,21-16,21-13)
3. Frida Forsten/Elin Forsten
4-5. Mirka Timonen/Rosalinda Louhijoki
Väinö Kontinen/Wili Leander

HamSun kevätturnaus 2007:
MK-AVOIN
1. Janne Kivimäki
2. Mikko Uutela
Lop.ot. 2-0 (21-10,21-11)
sijat 3-4, Simo Posti-Ahokas ja Rami Hiipakka

MK-D
1. Reijo Pakkanen
2. Petri Silvo
Lop.ot. 2-1 (23-25,21-14.21-12)
sijat 3-4, Jouko Lalu ja Jani Paakkonen

HARRASTELIJAT-KP
1. Jussi Hyvönen
2. Jarmo Hellberg
Lop.ot. 2-0 (21-16,21-7)
3. Jussi Hirvonen

POJAT KP 15v.
1. Jusa Leander
2. Aleksi Holopainen, KouSS
Lop.ot. 2-0 (24-22,21-16)
3. Uula Auren
4. Tomi Pousi

POJAT KP 13v.
1. Miika Meier, KouSS
2. Roope Hirvonen
Lop.ot. 2-0 (21-18, 21-16)
3. Wili Leander
4. Väinö Kontinen

NAISET-KP
1. Marjo Lalu
2. Kia Pakarinen, KouSS
Lop.ot. 2-0 (21-13,21-12)
3. Sanni Viitala

TYTöT-KP
1. Henna Nopanen
2. Elin Forsten, Loviisa Tor
Lop.ot. 2-0 (21-16,21-13)
sijat 3-4
Ella Heikkilä ja Frida Forsten, Loviisa Tor

MN-AVOIN
1. Mikko Uutela / Sami Ketola
2. Janne Kivimäki / Anu Pynnänen
Lop.ot. 2-1 (21-19,12-21,23-21)
3. Petri Silvo / Juha Lahtela

MN-D
1. Tapio Fält / Mikael Forsten,Loviisa Tor
2. Ari Närvänen / Juha Forsell
Lop.ot. 2-0 (21-18,21-11)
3. Jani Paakkonen / Juha Posti
4. Aki Hiironen / Jussi Hyvönen
5. Pekka Salmi / Ismo Flink

JUNIORIT NP 17v.
1. Kia Pakarinen / Aleksi Holopainen,KouSS
2. Jussi Hirvonen / Jusa Leander
Lop.ot. 2-1(9-21,21-19,21-15)
3. Marjo Lalu / Sanni Viitala
4. Saara Poikonen / Rosa Toivari

JUNIORIT NP 15v.
1. Tomi Pousi / Väinö Kontinen
2. Frida Forsten / Elin Forsten,Loviisa Tor
Lop.ot. 2-1 (16-21,21-19,22-20)
3. Henna Nopanen / Ella Heikkilä
sijat 4-5
Roope Hirvonen / Wili Leander
Mirka Timonen / Janna Forsell

Hamsu Syysturnaus 2006:  tästä linkki kuvagalleriaan
MK-AVOIN
1.Janne Kivimäki
2.Rami Hiipakka
Lop.ot.2-0 (21-6,21-9)
3.Tero Mäkelä
4.Mika Kiljunen

MK-D
1.Reijo Pakkanen
2.Eero Limnell
Lop.ot.2-1 (14-21,21-10,21-16)
s.3-4 Antti Salminen ja Jouko Lalu
s.5-6 Juha Forsell ja Saku Vainikainen
s.7-8 Antti Porkka ja Juha Ojala

KP-POJAT
1.Jussi Hirvonen
2.Iiro Nokkala
Lop.ot.2-0 (21-16,21-6)
3.Jusa Leander
s.4-5 Tomi Pousi ja Iiro Kiuru
s.6-7 Roope Hirvonen ja Risto Uotila

KP-NAISET
1.Marjo Lalu
2.Sanni Viitala
Lop.ot.2-0 (21-11,21-11)

KP-TYTöT
1.Marjut Viita-aho
2.Mirka Timonen
Lop.ot.2-0 (21-13,21-15)
3.Janna Forsell
4.Ksenia Semenenko

MN-AVOIN
1.Jani Miinalainen/Tero Mäkelä
2.Janne Kivimäki/Rami Hiipakka
Lop.ot.2-0 (21-5,21-19)
3.Petri Einamo/Mika Kiljunen
4.Petri Silvo/Juha Lahtela

MN-D
1.Aki Hiironen/Antti Salminen
2.Juha Posti/Eero Limnell
Lop.ot.2-0 (21-17,21-18)
3.Timo Silvo/Ismo Flink
s.4-5 Reijo Pakkanen/Juha Forsell
s.6-7 Jouko Lalu/Antti Porkka

NP-JUNIORIT
1.Jussi Hirvonen/Jusa Leander
2.Iiro Nokkala/Iiro Kiuru
Lop.ot.2-0 (21-14,21-19)
3.Marjo Lalu/Sanni Viitala
4.Tomi Pousi/Risto Uotila

NP-TYTöT
1.Mirka Timonen/Ksenia Semenenko
2.Marjut Viita-aho/Janna Forsell
Lop.ot.2-0 (21-17,25-23)

HamSu Kevätkisa 2006:

MK-AVOIN

1. Petri Einamo
2. Tero Mäkelä
Lop.ot. 2-0 (15-8, 15-3)
3. Mikko Uutela
4. Mika Kiljunen

MN-AVOIN
1. Petri Einamo / Jani Häkkinen
2. Riku Lamposaari / Jani Huhta
Lop. ot. 2-0 (15-11, 15-13)
3. Markku Qvick / Hannu Nokkala
4. Tero Mäkelä / Jani Miinalainen

MK-D
1. Hannu Nokkala
2. Reijo Pakkanen
lop.ot. 2-1 (9-15, 15-5, 15-10)
Välierät:
Nokkala- Kim Karesti 2-0 (15-8, 15-6)
Pakkanen- Markku Qvick 2-0 (15-7, 15-12)

MN-D
1. Petri Silvo / Erkki Toikka
2. Juha Lahtela / Rami Hiipakka
Lop.ot. 2-1 (7-15, 15-7, 15-8)
3. Reijo Pakkanen / Mika Kiljunen

MK-HAR.
1. Antti-Pekka Haverinen
2. Jari Rantanen
Lop.ot. 2-0 (15-10, 15-11)

MN-HAR.
1. Mikko Jarvanne / Kirsi Jarvanne
2. Antti-Pekka Haverinen / Eero Uotila
lop.ot. 2-0 (15-9, 15-8)
3. Jari Rantanen / Jouni Pyykki

JUNIORIT 2-peli, pojat
1. Jussi Hirvonen
2. Tero Niemi
Lop.ot. 2-0 (15-8, 15-9)

JUNIORIT 4-peli, pojat
1. Jussi Hirvonen / Tero Niemi
2. Arttu Niilola 7 Iiro Nokkala
lop.ot. 2-0 (15-9, 15-13)
3. Esa Jarvanne / Markus Jarvanne

JUNIORIT 2-peli, tytöt
1. Marjo Lalu
2. Sarita Pylkkänen
Lop.ot. 2-0 (11-7, 11-0)

Turnaus:   HamSu Syyskisa 2005
MK-AVOIN
1. Janne Kivimäki
2. Miikka Väisänen
Lop.ot. 2-1 (11-15, 15-6, 15-8)
Välierät:
Janne Kivimäki-Mikko Uutela 2-0 (15-2, 15-4)
Miikka Väisänen-Jani Miinalainen 2-1 (14-15, 15-5, 15-6)

MN-AVOIN
1. Miikka Väisänen / Jani Huhta
2. Jani Miinalainen / Tero Mäkelä
Lop.ot. 2-1 (4-15, 15-6, 15-2)
3. Janne Kivimäki / Mikko Uutela
4. Mika Kiljunen / Simo Posti-Ahokas

MK-D
1. Reijo Pakkanen
2. Kim Karesti
lop.ot. 2-0 (15-10, 15-8)

MN-D
1. Aki Hiironen / Olavi Sipari
2. Juha Posti / Juha Forsell
lop.ot. 2-0 ( 15-8, 15-8)
Välierät:
Hiironen / Sipari- Timo Silvo / Erkki Toikka
2-1 (15-10, 11-15, 15-6)
Posti / Forsell – Antti Salminen / Petri Silvo
2-1 (7-15, 15-5, 15-5)

MK-HARRASTAJAT
1. Ari Närvänen
2. Antti Salminen
lop.ot. 2-1 (15-10, 7-15, 15-5)

MN- HARRASTAJAT
1. Aarno Jämsä / Janne Posti
2. Eero Uotila / Antti-Pekka Haverinen
lop.ot.2-0 (15-0, 15-4)
3. Juha Ojala / Saku Vainikainen
4. Joni Engström / Jari Rantanen

JUNIORIT 2-peli
1. Janne Posti
2. Antti-Pekka Haverinen
lop.ot. 2-0 (15-2, 17-16)
3. Saku Vainikainen
4. Juha Ojala
5. Eero Uotila

Turnaus: HamSu syyskisa 2004

MIESTEN 2-peli-Avoin
1. Petri Einamo
2. Janne Kivimäki

Lop.ot.2-1 (12-15, 15-8, 15-11)
Välierät:
Petri Einamo – Mika Kiljunen 2-0 (15-5, 15-1)
Janne Kivimäki – Rami Hiipakka 2-0 (15-3, 15-5)

MIESTEN nelinpeli-Avoin
1. Tero Mäkelä / Rami Hiipakka
2. Petri Einamo / Mikko Uutela

Lop.ot.2-1 (15-5, 10-15, 15-8)
Välierät:
Mäkelä / Hiipakka – Janne Kivimäki / Joakim Salonen
2-1 (5-15, 15-12, 15-5)
Einamo / Uutela – Mika Kiljunen / Jari Valtonen
2-0 (15-2, 15-4)

MIESTEN 2-peli-D
1. Reijo Pakkanen
2. Juha Posti

Lop.ot.2-0 (15-3, 15-3)
Välierät:
Juha Posti – Joakim Salonen 2-1 (15-7, 9-15, 15-9)
Reijo Pakkanen – Markus Sakki 2-0 (15-8, 15-10)

MIESTEN nelinpeli-D
1. Ossi Laakkonen / Jarkko Rivinoja
2. Juha Posti / Mikko Uutela

Lop.ot.2-1 (15-11, 6-15, 17-14)
Välierät:
Laakkonen / Rivinoja – Veli-Matti Kiiski / Juha Forsell
2-1 (15-7, 14-17, 15-10)
Posti / Uutela – Timo Silvo / Markus Sakki
2-0 (15-11, 15-13)

JUNIORIT 2-peli
1. Paavo Töytäri
2. Eero Uotila
3. Antti-Pekka Haverinen
4. Lauri Hanski
Lop.ot. Töytäri – Uotila 2-0 (15-10, 15-13)

HamSu Kevätkisa 2004:

MK-AVOIN
1. Janne Kivimäki
2. Petri Einamo

Lop.ot. 2-0 (15-10,15-6)
3. Mika Kiljunen
4. Rami Hiipakka
5. Tero Mäkelä

MN-AVOIN
1. Janne Kivimäki/Tero Mäkelä
2. Petri Einamo/Keijo Pellinen

Lop.ot. 2-0 (15-2,15-4)
3. Mika Kiljunen/Rami Hiipakka

MK-D
1. Keijo Pellinen
2. Tero Mäkelä

Lop.ot. 2-0 (15-2,15-6)
sijat 3-4
Simo Posti-Ahokas
Rami Hiipakka

MN-D
1. Aki Hiironen/Juha Lahtela
2. Keijo Pellinen/Mikko Uutela

Lop.ot. 2-0 (15-13,15-9)
sijat 3-4
Jouko Lalu/Jani Paakkonen
Timo Silvo/Olavi Sipari

MK-HAR.
1. Juha Forsell
2. Ari Närvänen

Lop.ot. 2-1 (15-14,2-15,15-8)
3. Ilkka Värri
4. Mauno Heikkilä
5. Antti Porkka

MN-HAR.
1. Pertti Laitinen/Mauno Kivioja
2. Janne Posti/Aarno Jämsä

Lop.ot. 2-0 (17-15,15-8)
3. Mauno Heikkilä/Antti Porkka
4. Petteri Ollikainen/Ismo Suurnäkki
5. Jukka Jauhiainen/Teemu Ristilä